Jak se naučit kotoulovou obrátku - část 1 - článek na serveru Totální plavání

Jak se naučit kotoulovou obrátku - část 1

Autor: Felix Gmünder (z Schwimmverein Limmat Zürich)

Nejjednoduší způsob pro naučení se otočky je nácvikem ve vodě sahající do pasu, kousek od stěny bazénu. Blízkost stěny by vás mohla rušit. Následující cvičení vám pomůže naučit se základní části otočky.

Nácvik otočky 1 Stůjte ve vodě sahající do pasu s rukama před sebou. Přemýšlejte o tom, že uděláte kotrmelec jak nejrychleji jen dovedete.
Nácvik otočky 2 Stáhněte obě ruce směrem ke kolenům, nepatrně zastrčte bradu a co nejrychleji se potopte dopředu.
Nácvik otočky 3 Táhněte bradu směrem k hrudi a začněte se otáčet.
Nácvik otočky 4 Snažte se dostat nos ke kolenům - pomozte si dlaněmi k lepší stabilitě. Pamatujte si, že otáčení pochází z přímočaré rychlosti, v tomto okamžiku rukama nezabírejte.
Nácvik otočky 5 Otočte se v co nejmenším prostoru. Držte nos u kolen a paty u hýždí.
Nácvik otočky 6 Zůstaňte pevně zabaleni co nejdelší dobu. Jakmile se vaše paty znovu dostanou do vody, "vystřelte" chodidla směrem ke dnu bazénu a hlavu směrem k hladině.
Nácvik otočky 7 Zaberte rukama, abyste se bezpečně a co nejrychleji postavili.
Nácvik otočky 8 Hotovo: uvolněte se a přemýšlejte, jak se otočit ještě rychleji s lepší koordinací. Poproste kamaráda, aby vám kotrmelec změřil. Pokud to zvládnete pod jednu sekundu, je to vynikající.

Objednejte si zdarma emailový minikurz

Plaveme jako ryba

  • naučíte se plavat rychleji a s menší námahou
  • objevíte tajemství nejlepších světových plavců
  • získáte zaručený postup pro postupné zlepšování

 

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já, Tomáš Vojtěchovský, na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání minikurzu a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.