Synchronní plavání - článek na serveru Totální plavání

Synchronní plavání

Autor: Terry Laughlin

Se synchronním plaváním jsme začali přibližně před 10 lety při společném plavání s přáteli na jezeře Minnewaska. Ze začátku jsme plavali tak, že dva až šest plavců plavalo vedle sebe, abychom trénovali tempo. Pak jsme zkoušeli vytvořit co nejvíc sevřenou skupinu, ve které jsme se příležitostně dotkli lokty nebo rameny.

Cvičili jsme to kvůli simulaci častých kontaktů při plaveckých závodech na otevřené vodě nebo v triatlonu. Naším cílem bylo zvyknout si na kontakt, aby nás to nevyvedlo z koncentrace v závodě. Později jsme dokonce kontakt vítali. Zatímco většina plavců se tomu vyhýbá nebo se při kontaktu cítí rozhození a znepokojeni, my jsme si to užívali a brali to jako pomůcku pro lepší soustředění.

Nakonec jsme zkoušeli naše plavání zesynchronizovat. Tato poslední část se stala třešínkou na dortu. Zážitek, kdy se soustředíte na svůj vlastní záběr a jste si vědomi i záběrů plavců vedle sebe - upravení směru, polohy a délky záběru - se nás zcela zmocnilo a my při těchto nácvicích zažívali velmi silné momenty. Synchronní plavání je natolik zábavné a hodnotné, že je pravidelně zařazujeme i našich kempech na volné vodě.

Nyní se snažím si synchronně zaplavat s každým trenérem Total Immersion a s většinou plavců, se kterými mám možnost plavat. Na videu níže jsem já a Shinji Takeuchi. Užijte si to.

Objednejte si zdarma emailový minikurz

Plaveme jako ryba

  • naučíte se plavat rychleji a s menší námahou
  • objevíte tajemství nejlepších světových plavců
  • získáte zaručený postup pro postupné zlepšování

 

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já, Tomáš Vojtěchovský, na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání minikurzu a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.