Online lekce 5 kroků, jak uplavat bazén bez zadýchání - Přihlásit se zdarma

Týden s plaváním a cvičením v Turecku

Vylepšete své plavání a prožijte aktivní týden s plaváním a cvičením!

Cvičení na suchu budou zaměřená na posílení svalů, které za roky sedavého zaměstnání přestaly tak nějak fungovat, rozhýbání kloubů a lepší celkovou pohyblivost a koordinaci.

Pro plavání si užijeme moře, které má v červnu sympatických 25°C. Naučíte se cítit se ve vodě jistě, pohodlně a budete plavat s menší námahou. Super příprava pro ty, co se v létě chystají na triatlon nebo pro ty, co chtějí léto strávit v přírodních vodách.

Pláž, kde budeme plavat

Týden s plaváním na stejném místě proběhl už sedmkrát, takže se vracíme na známé a osvědčené místo. Počasí bylo vždy vynikající - teplota vzduchu 27-29°C, moře mělo cca 29°C. To bylo ovšem v září. V květnu voda bude trochu chladnější, ale stále velmi příjemná na plavání.

Penzion je umístěn v klidné a zelené části, kde je minimum turistů. K moři je to cca 300m, pláž je oblázková. Moře bývalo dopoledne velmi klidné, ale odpoledne bývaly vlny a mohli jsme nacvičovat i plavání ve vlnách.

Východ slunce na pláži

Místo:

Kemp bude probíhat v městečku Çirali na jihu Turecka, cca 80km od přístavního města Antalya. Ubytování je v tichém, jednoduchém a čistém penzionu Ugur Pansiyon. Každý pokoj má sprchu, wc a klimatizaci.

Penzion Ugur

Termín: 4.-11.6. a 11.-18.6. 2022 

Začátek: v sobotu 4.6. (resp. 11.6.) v 18h. Ubytování, seznámení se s účastníky a programem.
Konec: v pátek 10.6. (resp. 17.6.) cca v 19h

Cena: 16 500,- (Váš kamarád/přítel/partner, který se nebude účastnit programu, je vítán a pokud s Vámi bude bydlet na pokoji, cena pro něj je 9 500,-).

V ceně:

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (samostatný pokoj je možný s příplatkem 2500 Kč)
 • polopenze (možno dokoupit plnou penzi)
 • vedení od vyškolených trenérů Totálního plavání
 • videoanalýza vašeho plavání
 • 2x jednodenní výlet lodí (s obědem)

V ceně není:

 • letenka
 • doprava z letiště (ale bude domluvená doprava na odlet z Prahy 4.6. v 11:50h, z Antalye tedy cca v 16:30)
 • pojištění

Storno poplatky:

víc jak 3 týdny před kempem: 0 Kč

2-3 týdny před kempem : 2000 Kč

0-14 dní před kempem: 7000 Kč

Je možné letět se skupinou, odlet z Prahy v sobotu 4.6. (nebo 11.6.) ve 11:50h, odlet z Antalye v sobotu 11.6. (nebo 18.6.) v 16:35. Cena letenky cca 8000 Kč. Společnost Smart Wings, letenky si objednávejte individuálně.

Plaveme pouze v moři, žádný bazén

Cvičíme pouze venku, žádná tělocvična

Pro koho je kemp vhodný?

Kemp je určen pro ty z vás, kteří:

 • chcete zlepšit své plavání na volné vodě a v moři
 • se chystáte na první (nebo desátý) triatlon
 • si chcete rozpohybovat svoje tělo a užít si aktivní týden u moře

Co se na kempu naučíte?

Zaměříme se na vyrovnanou a hydrodynamickou polohu těla pro plavání s co nejmenším odporem. Naučíme se účinný záběr vycházející ze středu těla. Budeme se věnovat nácviku pohodlného dýchání, navigaci na otevřené vodě a plavání ve skupině. Budeme hledat, jak najít optimální kombinaci délky záběru a tempa, ale hlavně jak si co nejvíce vychutnat plavání na delší vzdálenosti.

Na suchu procvičíte ochablé svalové partie, rozhýbete svoje klouby a celkově posílíte. Cvičení budou mít přínos pro plavání i přenos do reálného života. Naučíte se lepší koordinaci celého těla a pohyb, při kterém je zapojen střed těla.

Na videu se podívejte, jak to v Cirali vypadalo a probíhalo. Ať víte, co vás může čekat, pokud se letos rozhodnete přidat :-).

Program kempu:

Přesný program upřesníme na místě podle potřeb a vašeho zájmu. Přibližný plán: ráno cvičení na suchu, plavání (7-9h), pak snídaně a volný program. Odpoledne (16-18h) opět cvičení a plavání, pak večeře.

Během dne jsou možné výlety (Kemer, Olympos, Chimera). Nudit se určitě nebudete!

Dvakrát bude celodenní výlet lodí, na kterém prozkoumáme odlehlá plavecká místa, jeskyně a útesy. Také si prohlédneme starobylé ruiny podél pobřeží. K obědu bude ryba, těstoviny a zeleninový salát.

Trenér

Tomáš Vojtěchovský

Tomáš je vyškoleným trenérem Total Immersion a výuce plavání se věnuje už od roku 2004. K plavání a metodě Total Immersion se dostal přes triatlon, který ho cca před 20 lety velmi oslovil.

Tomáš říká: "V životě by mě nenapadlo, že budu plavec. Plavání mi nic neříkalo, do vody jsem se maximálně chodil zchladit v horkém dni. To vše změnil triatlon a metoda Total Immersion. Postupně jsem zjistil, že se dá se plavat snadno, účinně a rychle a že každý se to může naučit.

Těší mě, že se výuce plavání mohu věnovat a jsem rád za každého plavce, který si plavání zamiluje podobně jako já.

Týdenní kemp v Turecku je ideální příležitost, jak proniknout do tajů plavání a užít si aktivní dovolenou s prima partou v plaveckém ráji. Přidejte se i vy!"

Zaujal vás kemp?

Pak se formulářem předběžně přihlaste nebo požádejte o více informací. Nezapomeňte připojit i pár informací o vás - jaké jsou vaše zkušenosti s plaváním na volné vodě, co od kempu očekáváte, atd.

Závazně je třeba se přihlásit do 10.5. Platí se převodem na účet, podrobnosti zašlu po vyplnění formuláře.