Online lekce 5 kroků, jak uplavat bazén bez zadýchání - Přihlásit se zdarma

Týden s plaváním a cvičením v Turecku

Vylepšete své plavání a prožijte aktivní týden s plaváním a cvičením!

Plavecké kempy na stejném místě pravidelně probíhají už od roku 2011, takže se vracíme na známé a osvědčené místo. Počasí bylo vždy vynikající - teplota vzduchu 28-30°C, moře v září mívá cca 29°C.  V červnu voda má  sympatických 25°C.

Cvičení na suchu budou zaměřená na posílení svalů, které za roky sedavého zaměstnání přestaly tak nějak fungovat, rozhýbání kloubů a lepší celkovou pohyblivost a koordinaci. Zároveň na suchu nacvičíme i koordinaci plaveckých pohybů.

Co se týká plavání, naučíte se cítit se ve vodě jistě, pohodlně a budete plavat s menší námahou. Super dovolená pro ty, kteří mají chuť si zaplavat v moři, naučit se, jak plavat a trénovat, chtějí strávit aktivní dovolenou s podobně smýšlejícími lidmi a užít si plavání na volné vodě.

Pláž, kde budeme plavat

 

Penzion je umístěn v klidné a zelené části, kde je minimum turistů. K moři je to cca 300m, pláž je oblázková. Moře bývalo dopoledne velmi klidné, ale odpoledne bývaly vlny a mohli jsme nacvičovat i plavání ve vlnách.

Místo:

Kemp bude probíhat v městečku Çirali na jihu Turecka, cca 80km od přístavního města Antalya. Ubytování je v tichém, jednoduchém a čistém penzionu Ugur Pansiyon. Každý pokoj má sprchu, wc a klimatizaci.

Penzion Ugur

Termíny pro rok 2023:

Jaro: 3.-10.6. a 10.-17.6.

Podzim: 9.-16.9., 16.-23.9. a 23.-30.9.

Začátek: v sobotu v 18h. Ubytování, seznámení se s účastníky a programem.
Konec: výuka končí v pátek cca v 18h. Odjezd je v sobotu cca ve 13h, abyste stíhali letadlo v 16:35 (viz níže)

Cena: 22 000,- (Váš kamarád/přítel/partner, který se nebude účastnit programu, je vítán a pokud s Vámi bude bydlet na pokoji, cena pro něj je 11 000,-).

V ceně:

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (samostatný pokoj je možný s příplatkem 2500 Kč)
 • polopenze (možno dokoupit plnou penzi)
 • vedení od vyškolených trenérů Totálního plavání
 • videoanalýza vašeho plavání
 • 2x jednodenní výlet lodí (s obědem)
 • dopravu z letiště Antalya tam a zpět (doprava bude objednána pro celou skupinu)

Ideálně letět se skupinou, odlet z Prahy v sobotu v 11:50h, odlet z Antalye v 16:35. Cena letenky cca 9000 Kč. Společnost Smart Wings, letenky si objednávejte individuálně.

V ceně není:

 • letenka
 • pojištění

Storno poplatky:

víc jak 4 týdny před kempem: 0 Kč

2-4 týdny před kempem : 3000 Kč

0-14 dní před kempem: 7000 Kč

 

Plaveme pouze v moři, žádný bazén

Pro koho je kemp vhodný?

Kemp je určen pro ty z vás, kteří:

 • chcete zlepšit své plavání na volné vodě a v moři
 • se chystáte na první (nebo desátý) triatlon
 • si chcete rozpohybovat svoje tělo a užít si aktivní týden u moře

Co se na kempu naučíte?

Zaměříme se na vyrovnanou a hydrodynamickou polohu těla pro plavání s co nejmenším odporem. Naučíme se účinný záběr vycházející ze středu těla. Budeme se věnovat nácviku pohodlného dýchání, navigaci na otevřené vodě a plavání ve skupině. Budeme hledat, jak najít optimální kombinaci délky záběru a tempa, ale hlavně jak si co nejvíce vychutnat plavání na delší vzdálenosti.

Na suchu procvičíte ochablé svalové partie, rozhýbete svoje klouby a celkově posílíte. Cvičení budou mít přínos pro plavání i přenos do reálného života. Naučíte se lepší koordinaci celého těla a pohyb, při kterém je zapojen střed těla.

Na videu se podívejte, jak to v Cirali vypadalo a probíhalo. Ať víte, co vás může čekat, pokud se letos rozhodnete přidat :-).

Program kempu:

Přesný program upřesníme na místě podle potřeb a vašeho zájmu. Přibližný plán: ráno cvičení na suchu, plavání (7-9h), pak snídaně a volný program. Odpoledne (16-18h) opět cvičení a plavání, pak večeře.

Během dne jsou možné výlety (Kemer, Olympos, Chimera). Nudit se určitě nebudete!

Dvakrát bude celodenní výlet lodí, na kterém prozkoumáme odlehlá plavecká místa, jeskyně a útesy. Také si prohlédneme starobylé ruiny podél pobřeží. K obědu bude ryba, těstoviny a zeleninový salát.

Trenér

Tomáš Vojtěchovský

Tomáš je vyškoleným trenérem Total Immersion a výuce plavání se věnuje už od roku 2004. K plavání a metodě Total Immersion se dostal přes triatlon, který ho před lety velmi oslovil.

Tomáš říká: "V životě by mě nenapadlo, že budu plavec. Plavání mi nic neříkalo, do vody jsem se maximálně chodil zchladit v horkém dni. To vše změnil triatlon a metoda Total Immersion. Postupně jsem zjistil, že se dá se plavat snadno, účinně a rychle a že každý se to může naučit.

Těší mě, že se výuce plavání mohu věnovat a jsem rád za každého plavce, který si plavání zamiluje podobně jako já.

Týdenní kemp v Turecku je ideální příležitost, jak proniknout do tajů plavání a užít si aktivní dovolenou s prima partou v plaveckém ráji. Přidejte se i vy!"


Na kempu budou a plavecké lekce povedou i další trenéři Totálního plavání.

Zaujal vás kemp?

Pak se formulářem předběžně přihlaste nebo požádejte o více informací. Nezapomeňte připojit i pár informací o vás - jaké jsou vaše zkušenosti s plaváním na volné vodě, co od kempu očekáváte, atd.

Závazně je třeba se přihlásit do 10.5. (na podzimní kempy do 15.8.) Platí se převodem na účet, podrobnosti zašlu po vyplnění formuláře.