Plavání je téměř ideální forma cvičení - nezatěžuje klouby, nehrozí žádné zranění, masíruje celé tělo a může být provozováno celoročně. Ale jen málo lidí tohle zjistí, protože jejich první zkušenosti s plaváním byly hodně demotivující.

Většina lidí se, pravděpodobně stejně jako vy, obává vody a když už se do vody dostanou, je to boj o přežití. Bojují, aby se nepotopili, lapou po vzduchu a mají strach opustit mělkou část bazénu. Pro spoustu lidí to stačí jako důkaz, že jim něco chybí k tomu, aby se stali plavci nebo to v nejlepším může trvat roky, než se z nich stanou skuteční plavci.

V žádném případě to nemusí trvat tak dlouho. Pokaždé, když jdete do bazénu, budete překvapeni, kolik a jak rychle se toho můžete naučit. Program metody úplného ponoření pro neplavce nabízí něco, co je pro mnoho lidí neskutečný sen: jednoduchý, jasný a srozumitelný přístup, který vás naučí pohybovat se vodou pohodlně, snadno a radostně. Čas strávený ve vodě se stane oblíbenou částí vašeho dne.

Pro koho je kurz vhodný?

kurz je určen pro ty z vás, kteří:

 • neumíte vůbec plavat
 • máte strach z vody
 • cítíte se ve vodě nepohodlně a nejistě
 • zvládnete jen několik plaveckých temp

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, tak se můžete přihlásit, plavecký kurz metodou úplného ponoření na výuku prsou je určen právě vám.

Stručný popis kurzu

Hlavním cílem kurzu je naučit vás cítit se ve vodě jistě a pohodlně, snadné a uvolněné dýchání a cítit nadnášení vodou.

Časově bude kurz vypadat přibližně takto:

 • 10hzačátek
 • 10h - 11hprvní teoretická část
 • 11h - 12hprvní praktická část ve vodě
 • 12h - 14hpauza na oběd
 • 14h - 15hdruhá teoretická část
 • 15h - 16hdruhá praktická část ve vodě
 • 16hkonec kurzu

Pokud se na kurz chcete přihlásit, vraťte se prosím na stránku s kurzy a vyberte si termín, který vám vyhovuje.

Zde jsou slova jedné účastnice po absolvování kurzu:

Kurz pro neplavce je vhodný pro všechny, kteří zvládnou jen pár temp nebo se dokonce vody bojí. Po teoretické průpravě se účastníci přesunou do bazénu. Zde probíhají nejprve cvičení na seznámení se s vodou, co s tělem dělá a také cvičení pro překonání strachu z vody. Díky laskavému přístupu trenéra se po chvilce už nikdo nebojí se potopit a postupně ani položit na vodu.

Následují průpravná cvičení k plavání včetně dýchání do vody a celý kurz je završen prvními metry (obvykle) prsou. Pracuje se v maximálně čtyřčlenné skupině a tak je možný individuální přístup. Každý procvičuje to, co mu činí problém, ale přitom všichni projdou všemi cvičeními. Tempo se přizpůsobuje potřebám jednotlivých účastníků. Trenér je přátelský, ale i přísný. A tak je možné po jednom dni dosáhnout velkého posunu v plaveckých dovednostech.

Pro absolvování kurzu je nutné mít jen chuť na sobě pracovat, přinést si plavky (dámám doporučuji celkové) a velmi vhodné jsou také plavecké brýle.

Objednejte si zdarma emailový minikurz

Plaveme jako ryba

 • naučíte se plavat rychleji a s menší námahou
 • objevíte tajemství nejlepších světových plavců
 • získáte zaručený postup pro postupné zlepšování

 

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já, Tomáš Vojtěchovský, na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání minikurzu a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.