Online lekce 5 kroků, jak uplavat bazén bez zadýchání - Přihlásit se zdarma

Kurz plavání prsou metodou úplného ponoření

Prsa jsou ze všech plaveckých způsobů nejpopulárnější, snad proto, že jsou pro plavání nejjednodušší, aniž byste se trápili. Pokud si ve vodě nejste moc jistí, začněte svůj plavecký rozvoj jako prsař. To vám umožní zlepšit jistotu a cit pro vodu. Pak se můžete pustit do náročnějších stylů, jako jsou kraul nebo třeba motýlek.

I přes svojí popularitu jen málo lidí prsa plave účinně a správně. Velmi často vídáme "paní radové", které mají stále hlavu nad vodou, ve vodě víc stojí než leží a nadměrně namáhají svou krční páteř. To tělu spíše škodí, než pomáhá. Tedy efekt opačný, naž byste si přáli. S dobře zvládnutou technikou budete po plavání uvolnění a příjemně unavení.

Prsa se také dobře hodí pro budování vytrvalosti a kondice, protože vám v každém záběru dovolí uvolněné splývání ve vyrovnané poloze. To vám pomáhá hlídat si srdeční frekvenci, což je klíčové pro plavání delších vzdáleností.

Pro koho je kurz vhodný?

kurz je určen pro ty z vás, kteří:

  • se na kraula necítíte, ale chtěli byste dobře plavat
  • plavete jako "paní radová" a už máte dost ztuhlého krku
  • prsa plavat umíte, ale víte, že je co zlepšovat
  • s plaváním začínáte a prsa se zdají být nejjednodušší
  • se při prsou trápíte a je to dřina
  • si chcete plavání lépe užívat

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ANO, tak se můžete přihlásit. Plavecký kurz metodou úplného ponoření na výuku prsou je určen právě vám.

Stručný popis kurzu

Kurz je jednodenní a proběhne v malé skupince (3-4 plavci). Kurz je rozdělen do dvou bloků, dopoledního a odpoledního. Každý blok má teoretickou a praktickou část. Nejprve si povíme, co a jak ve vodě budeme dělat a pak probíhá praktický nácvik.

Časově bude kurz vypadat přibližně takto:

10:00začátek
10:00–11:00první teoretická část
11:00–12:00první praktická část ve vodě
12:00–14:00pauza na oběd
14:00–15:00druhá teoretická část
15:00–16:00druhá praktická část ve vodě
16:00konec kurzu

Objednejte si zdarma emailový minikurz

Plaveme jako rybaVaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já, Tomáš Vojtěchovský, na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.


Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání minikurzu a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.


Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.