Online lekce Jak se stát sebevědomým plavcem a plavání si užívat - Přihlásit se zdarma

Přihlášení e-mailového kurzu

Jmenuji se Tomáš Vojtěchovský a děkuji za přihlášení minikurzu Plaveme jako ryba. První lekci Vám e-mailem odešlu během několika minut.

Než první lekce dorazí, přečtěte si můj osobní příběh o videu, které zcela změnilo moje plavání.

Video, které zcela změnilo moje plavání

Když jsem před lety s plaváním začínal, stěží jsem v kuse uplaval 100m. Trvalo mi to asi 2:30min a bylo to velmi dlouhých 150 vteřin.

Únavných, vyčerpávajících, nekonečných.

Postupně jsem se probojoval až na 1km, ale moje plavání lepší nebylo. Prostě jsem se naučil vydržet se déle trápit.

Nejhorší je, že všichni to považují za normu. Trenéři vám tvrdí, že plavání je dřina a že na to, abyste dobře plavali, musíte tvrdě makat a posouvat práh bolesti a únavy. Přesně podle hesla No pain, no gain. Neboli žádná bolest, žádný výsledek.

To rozhodně nebyl přístup, který by mě oslovoval. Chápu, že bez práce nejsou koláče, ale trápit se a věřit, že se možná jednou někdy zlepším? Děkuji, nechci.

Ale chtěl jsem dobře plavat. S lehkostí a zároveň rychle. Hledal jsem a když jsem na internetu objevil Total Immersion, věděl jsem, že jsem nalezl. Bylo to jasné podle jejich hesla:

No pain (žádná bolest)
No brain (žádný mozek)
No gain (žádný výsledek)

Objednal jsem si jejich výukové video a s novou nadějí jsem se pustil do plavání.

S novou nadějí, ale hlavně s novým přístupem 

Zcela novým. S přístupem takovým, že plavání není o bouchání bazénů od zdi ke zdi, ale o postupném osvojování si zcela zásadních dovedností a schopností, jak se lidské tělo ve vodě chová.

Nebylo to jako s během, kdy běháte a tím se lepšíte. Mnohem více to připomínalo golf nebo tenis, kdy hráči nejprve nacvičují a pilují jednotlivé části úderu a jednotlivé druhy úderů. Přesnost provedení a technická dokonalost je klíčem, ne bezmyšlenkovitě nasázet tisíc forhendů a servisů.

Cíleným a soustředěným pohybem vytváříme nové pohybové vzorce v mozku.

No brain, no gain. Geniální.

Mé návštěvy bazénu začaly vypadat úplně jinak. Přestal jsem se zaměřovat na odplavané kilometry a místo toho jsem se zaměřil na techniku. Na detail, na pocit, na splynutí s vodou, na lehkost. Cvičil jsem se stejnou trpělivostí a soustředěním, s jakou trénují nejlepší golfisté nebo tenisté. Nejdřív mozek, pak svaly.

Nejde to hned a nejde to samo

Ale jde to a změny jsem cítil hned od začátku. Dost rozdíl oproti měsícům trápením, kdy jediným výsledkem byla rostoucí frustrace.

Video Kraul Snadno, které si zde můžete objednat, není to samé, podle kterého jsem se učil. Je aktualizované. Je jednodušší. Jde víc do hloubky. Zaměřuje se na nejčastější chyby a jak je nedělat.

Nové video je zkrátka lepší.

Video Kraul Snadno je ke stažení 

Video Kraul Snadno už bohužel nelze objednat. Ale mám pro vás něco lepšího - Minikurz kraulu.  6 videí, díky kterým se kraul krok za krokem můžete sami naučit. Cena Minikurzu je 697,-Kč.