Proč plavání jako ryba?

Nejrychlejší ryba umí plavat jako běhá gepard.
Pohybuje se tak rychle kvůli přirozené schopnosti minimalizovat odpor vody,
zatímco člověk má ve své přirozenosti s vodou bojovat.
Metoda úplného ponoření se svými jednoduchými a originálními technikami vám ukáže,
jak s vodou spolupracovat a naučí vás cítit se ve vodě jako ryba ve vodě.

Kurzy

Pořádáme kurzy pro dospělé (mohou se zúčastnit i děti od 9 let). Kurz je zpravidla jednodenní a probíhá v malé skupince (3-6 plavců) s individuálním přístupem ke každému studentovi. Je rozdělen do dvou bloků, dopoledního a odpoledního. Každý blok má teoretickou a praktickou část. Nejprve si povíme, co a jak ve vodě budeme dělat a pak probíhá praktický nácvik.

Pokud je na kurz přihlášeno více jak šest lidí, tak teoretická příprava probíhá společně a v praktické části jsou účastnici rozděleni do dvou až tří skupin; každá je vedená jedním instruktorem. Celkový maximální počet účastníků na jeden kurz je 12.

Kraul

Volný způsob (neboli kraul) je mezi plavci velmi oblíbený, protože je rychlejší než ostatní styly. Velký rozvoj triatlonu také motivuje spoustu běžců, cyklistů a dalších ke zlepšení kraulu a k jeho častějšímu plavání.

Více informací o kurzu kraulu >

Motýlek

Motýlek má pověst nejnáročnějšího stylu. Ale tuto pověst si získal převážně tím, že velká většina lidí plave spíše motýlboj. Pokud se plave uvolněně a účinně, motýlek je krásný na pohled a uspokojující při plavání.

Více informací o kurzu motýlka >

Prsa

Prsa jsou ze všech plaveckých způsobů nejpopulárnější, snad proto, že jsou pro plavání nejjednodušší, aniž byste se trápili. Pokud je pro vás kraul zpočátku obtížný, začněte svůj plavecký rozvoj jako prsař. To vám umožní zlepšit jistotu a cit pro vodu.

Více informací o kurzu prsou >

Znak

Znak má blízkou spojitost s kraulem – oba styly charakterizuje neustálá rovnováha, snížení odporových sil vyrovnáním linie páteře a přenášení váhy z jednoho boku na druhý. Obrovskou výhodou znaku je možnost se kdykoliv nadechnout. Na zádech a s obličejem neustále nad hladinou si rytmus dýchání řídíte sami.

Více informací o kurzu znaku >

Kurz pro začátečníky a nejisté plavce

Je hodně lidí, kteří se obávájí vody a když už se do vody dostanou, je to boj o přežití. Pro spoustu lidí to stačí jako důkaz, že jim něco chybí k tomu, aby se stali plavci nebo to v nejlepším může trvat roky, než sez nich stanou skuteční plavci. V žádném případě to nemusí trvat tak dlouho. Program metody úplného ponoření pro neplavce nabízí jednoduchý, jasnýa srozumitelný přístup, který vás naučí pohybovat se vodou pohodlně, snadno a radostně.

Více informací o kurzu pro začátečníky a nejisté plavce >

Pokračovací kurz pro bývalé účastníky

Pokračovací kurz je určen pro ty z vás, kteří už jste se kurzu zúčastnili. Znovu se zaměříme na plaveckou techniku a její zlepšení. Budeme se tedy opět zabývat plaveckými cvičeními a také si povíme, jakým způsobem plavat a trénovat dál, abyste se dále zlepšovali.

Více informací o pokračovacím kurzu >

Dýchání při kraulu

Dýchání je jednou ze základních plaveckých dovedností a pokud nezvládáme při plavání dýchat, plavání je víc boj než příjemná aktivita. Nejde o to se jenom nadechnout, ale hladce sladit dýchání se záběrem. Když s dýcháním bojujeme, omezuje nás to při osvojování i nejjednodušších plaveckých dovedností.

Více informací o kurzu dýchání při kraulu >

Kurz dvoudobého kopu při kraulu

Dvoudobý kop - onen magický pohyb, kdy to plave a přitom to vypadá, že se nic nedělá. Přesně na zvládnutí této dovednosti je zaměřen kurz dvoudobého kopu při kraulu.

Více informací o kurzu dvoudobého kopu při kraulu >

Individuální výuka

Nevyhovují Vám vypsané termíny nebo skupinová forma kurzů? Dávate přednost osobnímu a individuálnímu přístupu? Pak využijte možnosti individuálního kurzu. Osobně a s maximální pozorností se Vám budu věnovat.

Více informací o individuální výuce >

Termíny

DATUM TYP MÍSTO CENA PŘIHLÁŠENÍ

V tabulce u každého kurzu můžete vidět, kdo daný kurz vede. Legenda:
Tomáš - Tomáš Vojtěchovský, Katka - Kateřina Levová

Občas se stane, že i když je kurz označen jako plně obsazený, tak někdo např. kvůli nemoci musí kurz z daného termínu odřeknout. Můžete se tedy hlásit i jako náhradníci a pokud se místo uvolní, dám vám vědět. Pokud chcete být informováni o termínech kurzů a dalších novinkách, zaregistrujte si email a do vaší emailové schránky vždy dostanete informace o aktuálních termínech kurzů.

Platba

platí se předem převodem na účet. Pokyny k platbě dostanete emailem po vyplnění a odeslání formuláře (viz. níže). V ceně kurzu je vstup na bazén (ne veřejnost, máme pronajatu svou dráhu), zapůjčení plaveckých pomůcek, instruktážní video.

Storno

Pokud z jakéhokoliv důvodu zrušíte účast na kurzu, dejte prosím písemně vědět (na email: info@totalniplavani.cz).

Storno poplatky
 • do 5 kalendářních dní před kurzem0 Kč
 • 4–3 kalendářních dní před kurzem500 Kč
 • 2–0 kalendářních dní před kurzem 1900 Kč

Příklad časového plánu

 • 10:00začátek
 • 10:00–11:00první teoretická část
 • 11:00–12:00první praktická část ve vodě
 • 12:00–14:00pauza na oběd
 • 14:00–15:00druhá teoretická část
 • 15:00–16:00druhá praktická část ve vodě
 • 16:00konec kurzu

Proč se kurzu zúčastnit?

Plavání je základní lidská dovednost a jsem přesvědčen o tom, že opravdu každý se může naučit dobře plavat. Pro mě se plavání stalo téměř každodenní aktivitou a zároveň odpočinkem. Když plavu, užívám si volnost a radost z pohybu a vychutnávám si každé tempo.

Vždycky mě potěší, že stejné zážitky mají i účastníci mých kurzů. Ať už plavete pro kondici, rychlost nebo jen pro radost z pohybu, kurz pomocí metody úplného ponoření vám pomůže plavat tak, jak jste si vždy přáli.

Trener

Přihlásit se na kurz

Formulářem se předběžně přihlašte nebo požádejteo více informací. Nezapomeňte připojit i pár informací o vás, jaké jsou vaše zkušenosti s plaváním, co od kurzu očekáváte, atd.

Máte o kurz zájem, ale nenašli jste zde termín, který by vám vyhovoval? Navrhněte datum a místo kurzu do formuláře na této stránce a v případě zájmu dalších plavců bude kurz podle vašich požadavků, nebo se domluvíme na individuálním kurzu.

Ještě s přihláškou na kurz váháte? Pak si přečtěte, co říkají účastníci kurzů:

Petr Dvořák

Manažer

Moc děkuji za velmi pěkně organizovaný kurz, který probíhal v příjemné a přátelské atmosféře. Určitě byl velice přínosný a splnil mé očekávání. Už vím, čemu se mám dál věnovat a jak se zlepšovat. Jediné malé a bezvýznamné mínus by bylo za studenou vodu :-) Ne, ani to nebylo na škodu. Svým známým bych kurz mohl jen doporučit.

Veronika Nová

Majitelka cestovní kanceláře

Kurz byl velice přínosný a splnil mé očekávání. Už vím, čemu se mám dál věnovat a jak se zlepšovat. Jediné malé a bezvýznamné mínus by bylo za studenou vodu :-) Ne, ani to nebylo na škodu. Svým známým bych kurz mohla jen doporučit!

Alexandr Wolf

Analytik

Moc děkuji za skvěle organizovaný kurz, který probíhal v příjemné a přátelské atmosféře. Určitě byl velice přínosný a splnil mé očekávání. Už vím, čemu se mám dál věnovat a jak se zlepšovat. Jediné malé a bezvýznamné mínus by bylo za studenou vodu :-) Svým známým bych kurz mohl jen doporučit.

Objednejte si zdarma emailový minikurz

Plaveme jako ryba

 • naučíte se plavat rychleji a s menší námahou
 • objevíte tajemství nejlepších světových plavců
 • získáte zaručený postup pro postupné zlepšování

 

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já, Tomáš Vojtěchovský, na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání minikurzu a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.